Śr, wrz 20, 2017
SP Goraj

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

24 maja odbyła się w naszej szkole podniosła uroczystość – Dzień Patrona Szkoły – Generała Władysława Sikorskiego. O godz. 9.15 cała społeczność szkolna na czele ze sztandarem udała się do kościoła, aby uczestniczyć we mszy świętej, odprawionej przez księdza Krzysztofa Hawro, w intencji rodziców, uczniów i pracowników szkoły.

Kolejnym punktem obchodów był montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów klas IV – VI, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Zaprezentowali oni najważniejsze fakty z życia i działalności generała Sikorskiego . Pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru urozmaiciły tę inscenizację.

 

Następnie uczniowie klas IV – VI sprawdzali swoją wiedzę na temat życia i działalności patrona, uczestnicząc w konkursie wiedzy o generale Sikorskim. Zdobywcy najwyższej liczby punktów w danej klasie otrzymali cząstkową ocenę celującą z historii, zaś dla  osoby  z najwyższym wynikiem w szkole przewidziano nagrodę rzeczową. Konkurs nie został jeszcze rozstrzygnięty, gdyż kilku uczniów zdobyło maksymalną liczbę punktów i niebawem odbędzie się druga tura.  Uczniowie naszej szkoły wykazali się w tym teście dużą wiedzą  dotyczącą biografii i dokonań patrona szkoły.

Organizatorami obchodów Dnia Patrona Szkoły był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami – p. Martą Brachą i p. Marią Momot.

Zdjęcia z Uroczystości można obejrzeć w: Galeria --> Uroczystości --> Dzień Patrona

Nowości

Aktualnie on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player